مبارزه با آفات بهداشتی در هتل ها

مدیریت آفات بهداشتی نظیر ساس‌ها، سوسک‌ها، موش‌ها و مگس‌ها در محیط هتل‌ها به منظور حفاظت از مهمانان در طول اقامتشان بسیار مهم است. از طرف دیگر، مدیریت آفات بهداشتی در جهت حفظ سلامتی و ایمنی کارکنان هتل ها در برابر شیوع و گسترش آلودگی و بیماری های ناشی از این آفات بسیار ضروری است چرا که این آفات نه تنها عملکرد و بهره وری را مختل می کنند، بلکه بر ارائه خدمات نیز اثرگذار هستند. زمانی که شیوع آفات در محیط هتل اتفاق می افتد، ریشه کن کردن آن دشوار است. این آفات می توانند آسیب های زیادی ایجاد کرده و به سرعت اعتبار آن هتل را زیر سوال ببرد.


مبارزه با آفات بهداشتی در خوابگاه ها

از مکان های مستعد هجوم و گسترش حشرات و آفات بهداشتی، خوابگاه ها هستند. دلیل آن حضور جمعیت زیادی از افراد در یک مکان محدود است. از طرف دیگر افرادی که در خوابگاه ها سکونت دارند، از آنجایی که این محل را مکانی موقت برای سکونت در نظر می گیرند، لذا تلاش زیادی برای رعایت نکات بهداشتی و حفظ آن به خرج نمی دهند. اکثر خوابگاه ها، خصوصاً خوابگاه های دانشجویی، شامل مجموعه ای از اتاق های کوچک هستند که در اغلب موارد، شش یا هفت نفر در یک اتاق کوچک ساکن هستند. وسایل و مواد غذایی معمولاً در همین مکان ها قرار داده می شوند. افراد ساکن در خوابگاه ها خصوصاً دانشجویان، در زمان های خاصی بین محل زندگی و خوابگاه، در حال رفت و آمد بوده که در طی این رفت و آمد، وسایل و اقلام زیادی بین محل زندگی و خوابگاه منتقل می شود. آشپزخانه معمولاً مشترک بوده و تعداد سرویس های بهداشتی اغلب در محیط خوابگاه متناسب با جمعیت ساکن در خوابگاه نمی باشد. همه این موارد، عوامل بسیار مهمی در شیوع و گسترش آفات بهداشتی در محیط خوابگاه ها هستند. از مهمترین آفاتی که در خوابگاه ها گسترش پیدا می کنند، ساس ها و سوسری ها هستند. در صورتی که اقدامات کنترلی و رعایت نکات بهداشتی در این گونه محیط ها صورت نگیرد، گسترش این آفات خصوصاً ساس ها بسیار محتمل بوده و صدمات زیادی به سلامتی افراد وارد خواهد کرد. رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری و کنترل آفات بهداشتی در این محیط بسیار ضروری است.


مبارزه با آفات بهداشتی در رستوران ها

آفات بهداشتی مشکل بزرگی برای رستوران ها ایجاد می کنند چرا که مشاهده آفت توسط مشتریان در محیط رستوران، می تواند اعتبار موسسه شما را از بین ببرد. آفات نه تنها ظاهری ناخوشایند دارند، بلکه اغلب ناقل بیماری ها و باکتری های مضر هستند. کنترل آفات برای موفقیت هر کسب و کار رستورانی حیاتی است، زیرا عدم کنترل آفات می تواند منجر به از دست دادن عمده مشتریان یا حتی تعطیلی کامل کسب و کار شما شود. آفات، مانند موش، سوسک و پرندگان، خطر قابل توجهی برای سلامتی آلودگی مواد غذایی، فساد محصول و آسیب ساختاری دارند. آنها ناقل بیماری ها و همچنین عوامل بیماری زا هستند که در صورت کنترل نشدن می توانند به غذاها منتقل شوند. داشتن یک برنامه مدیریت کنترل آفات برای رستوران ها می تواند به کاهش احتمال ایجاد بیماری های ناشی از تغذیه برای مشتریان کمک کند. در صورت عدم کنترل، آفات بدون محدودیت می توانند در محیط خود رشد کرده و به سرعت تکثیر شوند. برخی از این آفات بسیار مقاوم بوده و می توانند در شرایط بسیار نامساعدی زندگی کنند. آشپزخانه های موجود در رستوران ها می توانند محیط بسیار مساعدی را برای گسترش آفات ایجاد کنند.


مبارزه با آفات بهداشتی در کارخانجات

کارخانه ها و مراکز تولیدی در معرض آلودگی و هجوم آفات مختلف هستند. تولید و نگهداری کالاها، به ویژه اگر در ارتباط  با مواد غذایی و نوشیدنی باشد، می تواند به هدف اصلی هجوم و آلودگی آفات مختلف از قبیل حشرات و موش ها تبدیل شود. هنگامی که هجوم آفات رخ می دهد، برای حل مشکل، اقدامات اولیه از قبیل نظافت و بهداشت محیط به تنهایی کافی نبوده و باید اقدامات مناسب و مؤثر برای کنترل و مدیریت این آفات انجام گیرد. آلودگی کارخانه شما به آفات مختلف می تواند با ایجاد خسارات جبران ناپذیری که به محصول شما وارد می کند و همچنین آسیب به ساختمان و ایجاد وقفه در عملیات تولید، به اعتبار شما آسیب جدی وارد کرده و باعث اختلال در امر تولید شود. از طرف دیگر، در صورت عدم کنترل مناسب آفات، آن کارخانه از دریافت اعتبارنامه ها و گواهینامه های استاندارد از مراجع ذیربط محروم می شود.

  • کارخانجات صنعتی

به طور کلی حضور آفات مختلف در محیط کارخانجات صنعتی منجر به آسیب رسانی به دستگاه ها و تجهیزات کارخانه خواهد شد. از مهمترین آفات کارخانجات صنعتی می توان به جوندگانی نظیر موش ها اشاره کرد. این جوندگان به راحتی تجهیزاتی از قبیل سیم ها و کابل ها را جویده و از این طریق می توانند باعث آسیب رسانی به دستگاه ها و تجهیزات شده و روند تولید را مختل کنند.

  • کارخانجات مواد غذایی

کارخانجاتی که در حوزه تولید و انبار مواد غذایی هستند، از حساس ترین مکان هایی می باشند که در معرض هجوم انواع آفات و حشرات قرار دارند. مهمترین آفات بهداشتی در این حوزه، مگس ها، سوسک ها و موش ها هستند. کارخانجات صنایع غذایی از آنجایی که در ارتباط با تغذیه و سلامتی افراد هستند، بایستی بیشترین حساسیت را نسبت به حضور آفات داشته و حتی حضور کم خطرترین آفات در محیط کارخانه، قابل تحمل نبوده و می تواند صدمات جبران ناپذیری بر مواد غذایی تولیدی و به تبع آن، سلامتی افراد جامعه وارد کنند. بنابراین کنترل و پایش مداوم و منظم محیط کارخانه، از اقدامات بسیار ضروری و مهمی است که بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

  • کارخانجات آرد

کارخانجات آرد از مهمترین مکان هایی هستند که می توانند مورد هجوم آفات قرار گیرند. حشراتی که در این گونه محیط ها فعالیت می کنند، در گروه آفات انباری قرار می گیرند. از مهمترین آفات در کارخانجات تولید آرد می توان به سوسک ها (شپشه ها)ی آرد، کنه ها، مگس ها و قارچ های کپکی اشاره کرد که به وفور در آردها حضور داشته و فعالیت می کنند. حضور این آفات باعث آلودگی و فساد آرد خواهد شد. بنابراین این آفات خسارت های جبران ناپذیری در این صنعت وارد نموده و از طرف دیگر، سلامتی افراد جامعه را به خطر می اندازند.


مبارزه با آفات بهداشتی در بیمارستان ها

بیمارستان ها و مراکز درمانی به سطوح بالایی از بهداشت نیاز دارند تا بیماران را ایمن نگه دارند و از انتشار عوامل بیماری زا جلوگیری کنند. بدون بهداشت مناسب، مراکز درمانی، بیماران و پرسنل خود را در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری ها یا مواجهه با عوارض بهداشتی در طول درمان قرار می دهند. در میان بسیاری از تهدیدات بهداشتی در بیمارستان ها و مراکز درمانی، آفات در بالای لیست قرار دارند. آفات جونده نظیر موش ها می توانند ناقل انواع بیماری باشند و حشرات مانند سوسک ها، کنه های گرد و غبار، ساس ها و غیره می توانند لوازم و سطوح پزشکی را در بیمارستان ها و سایر مراکز پزشکی آلوده کنند. بدتر از آن، کنترل این آفات با محصولات نامناسب و نا ایمن می تواند بیمارستان و مرکز درمانی را در معرض مواد شیمیایی مضر قرار دهد.


شرکت نوژن گستر پاک زیست با استفاده از کادری مجرب و متخصص، از روشهای تلفیقی مناسب و مؤثر در مبارزه با آفات بهداشتی استفاده کرده که این روش ها علاوه بر اینکه در راستای حفظ سلامتی انسان و محیط زیست هستند، به طور کامل، آفات را از محیط ریشه کن می کنند. این شرکت با ارائه خدمات عالی پس از فروش و همچنین مشاوره های تخصصی در طول دوره های مختلف توسط کارشناسان مجرب، پاکسازی محیط اماکن عمومی از قبیل هتل ها، بیمارستان ها، کارخانجات، رستوران ها و… را از آفات بهداشتی تضمین می کند. 

ما همواره با ارائه خدمات با عالی ترین کیفیت، احترام به مشتری را تضمین خواهیم کرد….