نه فقط کودکان، حتی بزرگسالان هم از دیدن موجوداتی از قبیل سوسک، موش یا هر حشره دیگری در خانه می ترسند. این موجودات کوچک با ظاهر زشت می توانند به سلامتی و اموال شما را آسیب وارد کنند. بنابراین، کنترل به موقع آفات ضروری است، و باید از لحظه ای که حضور آنها را در خانه خود تشخیص دادید، اقدام به حذف آنها کنید.

اجازه دهید بفهمیم که دقیقاً کنترل آفات چیست و آیا کنترل آفات برای خانه شما مفید است یا خیر.

کنترل آفات چیست؟

قبل از هر چیز لازم است کمی بیشتر در مورد معنای کنترل آفات توضیح دهیم. کنترل آفات شامل مراحلی است که عبارتند از تشخیص کامل، ریشه کنی و پیشگیری. همه این مراحل در کنترل موثر آفات مسکونی یا تجاری در نظر گرفته می شود. با اقدامات موثر کنترل آفات، می‌توان انواع آفات را از بین برد، اعم از سوسک ها، جوندگان، موریانه‌ها، پشه‌ها، ساس‌ها و مورچه‌ها.

مزایای خدمات کنترل آفات

اگر خدمات کنترل آفات را به شرکت هایی بسپارید که دارای استانداردها و مجوزهای لازم در این امر هستند، می توانید انتظار داشته باشید که از مزایای زیر بهره مند می شوید:

۱) تشخیص کامل آفات: شرکت های خدماتی کنترل حشرات و جوندگان موذی از افرادی تشکیل شده که دارای توانایی و تخصص در زمینه شناسایی دقیق آفات هستند. این کار توسط خودتان انجام نمی شود و برای این کار به ابزار مناسب در کنار مهارت های مناسب نیاز دارید. عدم شناسایی درست و دقیق آفات باعث می شود که آنها در کمترین زمان ممکن در سرتاسر محیط شما پخش شوند.

۲) ریشه کن کردن کامل آفات: پس از شناسایی کامل انواع آفاتی که در خانه یا محل کار شما پنهان شده اند، یک متخصص آموزش دیده کنترل آفات بهترین روش را برای حذف آفات به شما پیشنهاد می کند.

۳) وسایل و تجهیزات شما را حفظ می کند: یکی از قابل توجه ترین مزایای خدمات کنترل آفات این است که به حفظ اموال و وسایل شما از آسیب های ناشی از آفات کمک می کند. به عنوان مثال، آفاتی مانند موریانه ها، اگر به موقع کنترل نشوند، ممکن است به کل سازه ها و مبلمان چوبی شما آسیب بزنند. موش ها ممکن است به سیم های برق، لباس ها و سایر وسایل شما را آسیب بزنند.

۴) صرفه جویی در هزینه: هنگامی که از ورود آفات به محیط زندگی خود جلوگیری می کنید، به طور خودکار پولی را پس انداز می کنید چرا که ممکن است در صورت عدم مبارزه با آفات در محیط، هزینه های زیادی صرف جبران خسارات ناشی از آنها صرف شود. افراط در کنترل آفات نوسط خودتان نیز ممکن است یک امر پرهزینه باشد، بنابراین با استخدام افراد آموزش دیده برای این کار، در هزینه خود صرفه جویی کنید.

۵) صرفه جویی در زمان: کنترل آفات این ارزش را دارد که به شما کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید. فقط تصور کنید که اگر اجازه دهید آفات از کنترل خارج شوند، چه زمانی تلف خواهد شد و یک روز باید کسب و کار خود را تعطیل کنید یا خانه خود را تخلیه کنید تا آفات غیرقابل کنترل را از بین ببرید! زمان زیادی صرف خواهد شد خصوصا زمانی که این کار توسط خودتان انجام شود.

۶) احتمال ابتلا به بیماری را به حداقل می‌رساند: هنگام بحث در مورد اینکه آیا کنترل آفات ارزشش را دارد یا نه، نمی‌توان این واقعیت را رد کرد که با کنترل آفات احتمال ابتلا به بیماری‌های ناشی از آفات را به حداقل می‌رسانید. کنترل آفات در محیط زندگی، از عفونت های مختلف باکتریایی و ویروسی که می توانند از طریق مدفوع آفات، نیش یا پوست حشرات مرده به شما منتقل شوند، جلوگیری می کند.

۷) کنترل بلندمدت آفات: فراموش نکنید که یکی از بزرگترین مزایای شرکتهای خدماتی کنترل آفات این است که به دور نگه داشتن این حشرات مزاحم در بلندمدت کمک می کند. شرکت‌های حرفه‌ای کنترل آفات نکات مربوط به پیشگیری از آفات و برنامه‌های چک‌آپ منظم برای جلوگیری از تکرار هجوم آنها در اماکن تجاری یا مسکونی شما را به اشتراک می‌گذارند.

تیم های حرفه ای پاک زیست با مجوز و به صورت تخصصی سمپاشی رشت و گیلان را به صورت تضمین شده انجام می دهند. برای مشاوره رایگان با شماره ۰۱۳۹۱۰۰۲۱۳۱ تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *