عملیات سمپاشی در اقامتگاه بومگردی گیلمار واقع در شهرستان رشت در تاریخ 1402/07/16 اجرا شد. این پروژه در دو مرحله به انجام رسید. در مرحله اول محلولپاشی با استفاده از سموم مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در مرحله دوم فرآیند طعمه­ گذاری اجرا شد. اقامتگاه ­های بومگردی از جمله مکان های پرترددی است که میزبان گردشگران متعدد از نقاط مختلف کشور هستند. شرایط بهداشت محیط در این اماکن از سه جهت حائز اهمیت است:

1) حضور حشرات و جانوران موذی که تحت عنوان آفات بهداشتی مطرح هستند، در این اماکن نکته منفی محسوب شده و با توجه به این که میزبان مهمان ­ها و گردشگران متعددی هستند، منجر به از بین رفتن اعتبار آن مجموعه خواهد شد.

2) با توجه به این که این اماکن همواره میزبان مسافران و گردشگران متعددی هستند و از جمله مکان های پرتردد محسوب می ­شوند، در معرض هجوم آفاتی هستند که از طریق وسایل و تجهیزات مسافران به آن مکان منتقل می ­شوند.

3) این نوع مکان­ها اغلب دارای فضای سبز در محوطه بوده یا این که در دشت ها و مناطق بومگردی واقع شده اند. در نتیجه در معرض نفوذ حشرات و جانوران مختلف از محوطه و فضای بیرون به داخل ساختمان ها هستند.

سمپاشی در اقامتگاه بومگردی گیلمار که از جمله اقامتگاه های بومگردی خوش نام در استان گیلان است توسط پرسنل مجرب و متخصص شرکت نوژن گستر پاک زیست انجام شد. قبل از اجرای عملیات، بازدیدهای دقیقی توسط افراد متخصص در زمینه حشره شناسی از نقاط مختلف اقامتگاه به انجام رسید. برنامه های اجرایی برای عملیات سمپاشی با استفاده از داده های حاصل از بازدید، توسط این افراد طراحی شد. سپس سمپاشی شامل یک مرحله محلولپاشی با استفاده از سموم مجاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یک مرحله طعمه­گذاری برای کنترل جوندگان موذی توسط نیروهای باتجربه و زبده شرکت نوژن گستر پاک زیست اجرا شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *