سوسری آمریکایی

سوسری آمریکایی با رنگ قرمز مایل به قهوه­ ای، دو لکه قهوه ­ای روشن در سطح پرونوتوم (صفحه کیتینی روی سر)، بال­ های کاملا رشدیافته (در جنس نر، بال­ ها از انتهای شکم بیرون زده است) و اندازه 3 تا 4 سانتی متر، جزء بزرگترین سوسری ­ها محسوب می­ شود. این سوسری پراکندگی وسیعی در سراسر دنیا داشته و علی رغم نام آن، منشأ این سوسری به قاره آفریقا بر می­ گردد که هم­زمان با گسترش کشتیرانی و حمل و نقل عمومی در تمام دنیا انتشار یافته است. به دلیل شرایط مساعد محیط در داخل لوله­ های فاضلاب (رطوبت، وجود مواد غذایی و تاریکی محیط)، سوسری آمریکایی در سیستم فاضلاب رشد و تکثیر می ­نماید و به همین دلیل “سوسری فاضلاب” نامیده شده است. معمولا طول دوره تخم تا بالغ سوسری آمریکایی، 21-20 ماه به طول می ­انجامد و سوسری بالغ بیش از یک­ سال عمر می­ کند و هر دو جنس نر و ماده سوسری آمریکایی پرواز می­کنند. این حشرات عمدتا در اماکن با رطوبت بالا نظیر زیر زمین، اتاق دیگ بخار، موتورخانه، منهول فاضلاب و سیستم­ های زهکشی دیده می­شوند. اگرچه در برخی موارد، سوسری آمریکایی در محیط ­های بیرونی مرطوب و سایه­ دار همچون انبار هیزم، درختان توخالی و زیر سقف ­ها نیز مشاهده می­ شوند. این سوسری به دلیل نوع زیست­گاه، ارتباط با فاضلاب و همه چیزخواربودن، از نظر بهداشت عمومی نگرانی ­هایی را به همراه دارد.

سوسری امریکایی (منبع: https://extension.msstate.edu)


سوسری آلمانی

سوسری آلمانی با رنگ قهوه ­ای تا قهوه ­ای مایل به زرد، دارای دو نوار سیاه ­رنگ در ناحیه پرونوتوم و طول بدن 16-13 میلی ­متر می ­باشد. این سوسری جزء کوچک­ترین سوسری ­های خانگی محسوب می­ شود. منشأ آنها شرق آسیا بوده اما در سراسر جهان یافت می­ شوند. سوسری ­های آلمانی در ارتباط نزدیک با انسان است به گونه ­ای که در اماکن دور از انسان و فعالیت­ های انسانی قادر به فعالیت نبوده و اغلب در آشپزخانه رستوران­ ها و شیرینی ­پزی ­ها و منازل دیده می ­شوند. این سوسری در مقایسه با سایر سوسری­ های آفت بهداشتی، دارای بیشترین مقاومت به سموم می­ باشد و کنترل آنها بسیار پیچیده است. به نظر می­ رسد مهم ترین عامل محدودکننده بقای سوسری آلمانی دمای هوا است. مطالعات نشان داده ­اند که تکثیر سوسری های آلمانی در سرما متوقف می­ شود. همچنین حیات این سوسری به شدت به آب وابسته است. در دسترs بودن آب و غذا بر توانایی افزایش جمعیت سوسری ­های آلمانی و محدودیت آنها مؤثر است. سیکل زندگی سوسری آلمانی در حدود 100 روز است. اگرچه عواملی مانند دما، وضعیت تغذیه ­ای و استرین سوسری بر زمان تکمیل سیکل زندگی تأثیر دارد.

محل زندگی سوسری­ های آلمانی، اماکن تاریک و مرطوب و به طور کلی، محل ­هایی که بتوانند به راحتی غذای مورد نیاز خود را بدست آورند، می ­باشد. معمولا در آشپزخانه­ ها به دلیل حضور مواد غذایی و وجود رطوبت، بهترین مکان برای رشد سوسری­ های آلمانی است. در حمام علی­ رغم این که رطوبت کافی وجود دارد، اما مواد غذایی کمی وجود دارد لذا تعداد کمی از سوسری­ های آلمانی در حمام یافت می­ شود. اما در منافذ کنار لوله­ کشی­ های آب می­ تواند محل مناسبی برای رشد آنها باشد و از طریق همین لوله­ ها به راحتی سوسری ­ها می­ توانند به ساختمان­ های مجاور راه پیدا کنند. معمولا سوسری­ های آلمانی تمایل به ترک پناهگاه خود ندارند مگر اینکه رشد جمعیت خیلی زیاد باشد و یا تحت تأثیر فاکتورهای دیگر مانند نظافت شدید محل، مصرف آفتکش ­ها و کاهش دما یا رطوبت قرار گیرند.

سوسری آلمانی (منبع: https://extension.msstate.edu)


سوسری شرقی

معمولا اندازه این سوسری­، 22 تا 27 میلی­ متر بوده و به رنگ قهوه ­ای تیره یا سیاه­ رنگ، مسطح و پهن دیده می ­شود. گاهی اوقات به دلیل ظاهر تیره و تمایل به پناه­ بردن در مکان ­های مرطوب، “سوسک سیاه” خوانده می­ شود. سوسری­ های شرقی، خارج از اماکن در مناطق گرم، نمناک و سایه­ ای زندگی می­ کنند. در کل نسبت به هوای سرد مقاوم هستند. در زمان کاهش دما، به داخل اماکن پناه می­ برند. اگرچه آنها همه چیزخوار هستند ولی مواد قندی را ترجیح می­دهند. عموما در شروع فصل بهار، فقط جمعیت بالغ رؤیت می­ شود ولی به مرور زمان، نمف ­ها (پوره ­ها) نیز مشاهده می­ شوند و به تدریج تعداد آن ها افزایش پیدا کرده و جمعیت بالغ کم می­ شود، اگرچه در اواخر فصل گرما (در حدود شهریورماه)، نمف­ های جدید بالغ شده و در فصل سرد، اکثر جمعیت، بالغ هستند. معمولا نمف­ ها از اوایل فروردین تا مردادماه فعال هستند. آنها در طول این مدت­زمان، هفت­ بار پوست ­اندازی کرده و طول زندگی آنها تقریبا یک سال به طول می ­انجامد. این سوسری ­ها نسبت به سایر سوسری ­ها به درجه حرارت پایین­ تر تحمل بیشتری دارند، اما در برابر کمبود آب، بیشتر حساس هستند و تحمل کمبود آب را ندارند. معمولا این سوسری­ ها در طبقات پایین و اماکن مرطوب و گرم نظیر لوله­ های فاضلاب ساختمان دیده می­ شوند. همچنین ترجیح غذایی این سوسری­ ها غذاهای چرب و سرخ ­شده می­ باشد و معمولا در اطراف قوطی­ ها و ظروف غذایی باقی ­مانده دیده می­شوند.

 

سوسری شرقی (منبع: https://entnemdept.ufl.edu)


سوسری قهوه­ ای راه راه

سوسری راه راه قهوه ­ای که گاها “سوسری مبلمان” نامیده می­ شود، گونه­ ای از سوسری­ های کوچک خانگی هستند که در محیط­ های داخلی بدون مواد غذایی مانند اتاق خواب، پشت قاب روی دیوار و زیر میز زندگی می ­کنند. این سوسری­ ها بومی سواحل غربی آفریقا بوده و همچون سایر سوسری ­ها از طریق شبکه حمل و نقل، گسترده شده ­اند. دو باند برجسته بر سطح پشتی نمف و بالغ، دلیل نام­گذاری این گونه از سوسری است. سوسری­ های قهوه ­ای راه راه با اندازه کوچک، رنگ قهوه ­ای مایل به زرد شبیه به سوسری ­های آلمانی هستند ولی از نظر اندازه، از سوسری ­های آلمانی بزرگ­تر و برخلاف آنها نوار تیره­ رنگ روی پرونوتوم دیده نمی­ شود. همچنین انتشار آنها به اندازه سوسری­ های آلمانی نیست. اگرچه در صورت فضای مناسب رشد (نظیر آپارتمان ­ها و ساختمان­ های اداری) می ­توانند با سوسری ­های آلمانی رقابت کنند. سیکل زندگی این گونه به شدت وابسته به درجه حرارت است به طوری که در درجه حرارت 25 تا 33 درجه سانتی­گراد، بهترین امکان رشد را دارند. این سوسری همانند سوسری آلمانی از آفات اصلی آشپزخانه ­ها محسوب شده و در آشپزخانه، موتورخانه، داخل کابینت­ های مجاور آبگرمکن، پشت تلویزیون، رادیو و ساعت ­های الکتریکی یافت می ­شود.

سوسرسی قهوه­ای راه راه (منبع: https://extension.usu.edu)

منبع: مدیریت تلفیقی آفات بهداشتی (آشنایی، ارزیابی ریسک و کنترل مهم ­ترین حشرات آفات بهداشتی و جوندگان در صنایع، کلان شهرها و …)، تألیف دکتر فاتح کریمیان، دکتر نیره چوبدار، نشر ارتباطات اجتماعی)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *