پا به پای هم

همگام با تکنولوژی های روز دنیا

_

 پهپادها که گاهی اوقات به عنوان هواپیماهای بدون سرنشین شناخته می شوند، در ابتدا برای استفاده نظامی ساخته شدند، اما اکنون به طور گسترده در مشاغل مختلف خصوصا کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از پهپادهای کشاورزی به منظور انجام عملیات مختلف از قبیل سم پاشی و پایش مزرعه یک راهکار عالی برای کاهش هزینه ها و بهبود عملکرد است. با استفاده از این ابزار، یک اپراتور می تواند از راه دور پایش مزرعه، وجود بیماری ها و آفات، کمبود عناصر غذایی در گیاه و خاک و همینطور عملیات محلول پاشی و گرانول پاشی به منظور مدیریت آفات، بیماری ها و عناصر غذایی را مدیریت کند.

به نظر می رسد پهپادهای کشاورزی آینده روشنی دارند. بر اساس برآوردها، انتظار می رود این صنعت تا سال 2026 به 5.7 میلیارد دلار برسد. با کاهش قیمت پهپادها و پیچیده تر شدن نرم افزار پهپادهای کشاورزی، انتظار می رود تقاضا افزایش چشمگیری داشته باشد.

چگونه می توان از پهپادها در کشاورزی استفاده کرد؟ افزایش کارایی پاسخی کلی به این سوال است، در حالی که نقش پهپادها بسیار گسترده تر از موارد است. از آنجایی که پهپادها به یکی از اجزای حیاتی کشاورزی هوشمند (یا دقیق) تبدیل می شوند، به کشاورزان در غلبه بر موانع مختلف و به دست آوردن مزایای فراوانی کمک می کنند. اغلب این مزایا ناشی از نقش این ابزارها در اجرای دقیق و بدون ابهام عملیات کشاورزی است. موفقیت کشاورزی معمولاً به طیف وسیعی از متغیرها از جمله شرایط آب و هوا و خاک، دما، بارندگی و غیره بستگی دارد که کشاورز تأثیر کمی در این موارد داشته و یا هیچ تأثیری بر آنها ندارند. با استفاده از پهپادها، می توان داده ها دقیقی از شرایط مزرعه به دست آورد و بر اساس تجزیه و تحلیل این داده ها، اقدامات لازم را انجام داد. اینجا جایی است که استفاده از فناوری پهپاد می تواند واقعاً بازی را تغییر دهد. کشاورزان ممکن است با دستیابی به مجموعه عظیمی از داده ها، عملکرد محصول را افزایش دهند، در زمان صرفه جویی کنند، در هزینه ها صرفه جویی کنند و با دقت بی نظیری عمل کنند.

 

سمپاشی یکنواخت

سمپاشی تمامی سطوح مزرعه شما به صورت کاملا یکنواخت و دقیق

کاهش آب مصرفی

سمپاشی بهینه با حداقل میزان  آب مورد نیاز

کاهش زمان سمپاشی

سمپاشی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا حرفه ای

سهولت در عملیات

عملیات سمپاشی بدون صرف انرژی و به صورت خودکار

با ما بروز باشید

ما با متدهای روز دنیا در کنار شما هستیم

_

شرکت نوژن گستر پاک زیست با به کارگیری نیروی مجرب، متخصص و دانش محور و با هدف ایجاد تحول در حوزه کشاورزی کشور، پا به عرصه صنعت کشاورزی دقیق و هوشمند گذاشته است، با این امید که بتواند جهشی بزرگ در جهت افزایش بهره وری و توسعه پایدار کشاورزی در کشور  ایجاد کند.

همگام با تغییرات

دنیایی که امروز می شناسیم به سرعت در حال تغییر و تحول است. 

_

کشاورزان باید از فناوری‌های جدیدتر برای حل مشکلات و سازش با تغییرات بوجود آمده استفاده کنند. این سازگاری با توجه به رشد جمعیت و تغییر آب و هوا در سراسر جهان ضروری است.

 

  • نظارت بر سلامت گیاهان
  • نظارت بر شرایط مزرعه
  • کاشت بذر
  • محلول پاشی و گرانول پاشی

همگام با تکنولوژی

مزایای استفاده از پهپادهای سمپاش

_

در مزارعی که در آنها به دلیل شرایط مزرعه، تردد به سختی امکان پذیر است، پهپادهای سم پاش می توانند به راحتی کار محلول پاشی را انجام دهند.

با توجه به اینکه در حین محلول پاشی، هیچگونه تماسی با محصول وجود ندارد، امکان تخریب محصول به صفر می رسد.

میزان مصرف آب به طور چشمگیری کاهش می یابد به طوری که با حجم 50-5 لیتر آب، می توان سطح یک هکتار را سم پاشی کرد.

میزان مصرف سم نیز بسیار کاهش می یابد.

محلول پاشی به صورت کاملا منظم و یکنواخت در کل سطح مزرعه انجام می شود.

استشمام سموم توسط کاربر در حین عملیات محلول پاشی به حداقل ممکن می رسد.

با توجه به امکان تعیین نقاط آلوده در سطح مزرعه توسط پهپاد، محلول پاشی به صورت کاملا هدفمند انجام می شود.